Vnitřní sauna

Sauny uvnitř domu

Vnitřní sauny se dělí na typové kabiny a na vestavěné sauny na míru. Vestavěné sauny na míru si můžete postavit sami, ale musíte dodržovat bezpečnostní zásady a větrání. Pořízení typové kabiny je rychlejší a relativně levné, vzhledem k sériové výrobě.

Na výběr je mezi klasickou dřevěnou saunou a obězděnou, která je ideální do koupelen a chodeb. Vnitřní část je opět dřevěná. Jelikož sauna nezvyšuje vlhkost v místnosti, můžete ji umístit kamkoli. Výška stropu ale musí být minimálně 190 cm.

Pro vnitřní saunu je dále nezbytný přívod elektrické energie. Pro menší sauny úplně stačí kamínka s příkonem do 3,5 kW, která lze k 230 V připojit napevno do krabice ve zdi. Pro velká saunová kamna je zapotřebí 380 V, neboli třífázový proud s proudovým chráničem, který při zkratu zdroj okamžitě odpojí.

Výkon topidla by měl být takový, aby byla sauna rozehřátá do pětačtyřiceti minut. Důležitý je také přívod vzduchu. Do kabiny vchází v místě pod topidlem a během saunování odchází horký horní částí protější stěny. U rodinných saun je doporučován nasávací a výfukový otvor o velikosti asi 50 až 150 cm2. Cirkulaci vzduchu navíc může urychlit ventilátor. Po saunování je vhodné nechat dveře sauny otevřené, než se dostatečně vyvětrá.

Stěny místnosti, kde je kabinová sauna umístěna, není třeba výrazně upravovat. Kabina by neměla těšně doléhat ke stěnám, aby bylo umožněno větrání. Přitom by měla mezera být asi 4 až 5 cm.

U malých kabin  je efektivní prosklení dvěří nebo části stěny pro odstranění pocitu stísněnosti. Na podlahu se pouřívá keramická dlažba, která má směrem ke dvěřím lehký sklon.


Finské sauny

Finské sauny.cz vám nabízí kompletní sortiment pro realizaci Vaší domácí nebo komerční sauny.

Finská sauna

Většina našeho sortimentu je tvořena výrobky kvalitní finské značky Harvia sauny. Rozhodnutím koupit saunu od nás volíte produkt který je 60 let testován a má spoustu spokojených zákazníků po celém světě. Kde probíhá výroba našich saun? Výroba sauny bude provedena ve Finském městečku Muurame blízko měta Jyvaskyla.

Finská sauna

Realizace a montáže saun provádíme v celé ČR, v současné době se specializujeme na Brno a Jižní moravu, nově je také otevřena provozovna Finské sauny Praha.


Kontakty
Webové stránky: www.stavbasauny.cz