Venkovní sauna

Zdraví na zahradě

Venkovní sauna neznamená jen potírnu (neboli prohřívárnu), ale potřebujete k tomu také šatnu, tedy prostor na odkládání oblečení, navíc místo pro ochlazení a odpočinek.

Ochlazení je možné řešit venkovní sprchou, bazénem, káďí se studenou vodou nebo dobře poslouží i přírodní zdroj vody. Teoreticky vystačí sprcha, pro intenzivnější pocit se doporučuje namočit celé tělo do studené vody do bazénku s hloubkou 100 až 130 cm.

Místo pro odpočinek však jen těžko nahradíte venkovními lehátky. Ve venkovní sauně se běžně topí dřevem, zatímco pro vnitřní se častěji používají elektrická kamna.

Srubová sauna se staví na betonovou základovou desku (stačí výška asi 15 cm), také to lze vyřešit stavdou na patky, pak ale musí mít sauna samostatnou podlahu. Při stavbě na základovou desku je na podlahu nejvhodnější keramická dlažba.


Finské sauny

Finské sauny.cz vám nabízí kompletní sortiment pro realizaci Vaší domácí nebo komerční sauny.

Finská sauna

Většina našeho sortimentu je tvořena výrobky kvalitní finské značky Harvia sauny. Rozhodnutím koupit saunu od nás volíte produkt který je 60 let testován a má spoustu spokojených zákazníků po celém světě. Kde probíhá výroba našich saun? Výroba sauny bude provedena ve Finském městečku Muurame blízko měta Jyvaskyla.

Finská sauna

Realizace a montáže saun provádíme v celé ČR, v současné době se specializujeme na Brno a Jižní moravu, nově je také otevřena provozovna Finské sauny Praha.


Kontakty
Webové stránky: www.stavbasauny.cz