Typy saun

Finská sauna

Jedná se omalé stavení nebo místnost, která se po vytopení používá jako ohřívárna při saunování. Vnitřek sauny je obložený dřevem, což působí velmi dobře na psychiku člověka. V sauně se nacházejí saunová kamna (kiuas), která vyhřívají místnost na teplotu od 60 do 120 ˚C, ale lze nalézt sauny i s mnohem vyššími teplotami. Ve finské sauně se často polévají kameny na kamnech vodou, aby vzniklá pára na chvíli zvýšila teplotu a vlhkost vzduchu. Finové  se často polévají v sauně pro ochlazení sami.

Vihta je březová metla, která slouží ke šlehání těla. I když tato metoda na první pohled vypadá drasticky, vůbec to nebolí. Navíc se díky tomu do vzduchu uvolňí vonné silice z listů a sauna pak krásně voní.

Infrasauna

Infrasauna je určena nejen pro pocení, ale i k léčbě. Je vhodná také pro osoby, které se léčí kvůli krevnímu tlaku, nebo špatně snášející vysoké teploty v klasických saunách. Infračervený tepelný systém napomáhá detoxikaci organizmu a léčbě našeho těla při teplotě do 60°C. Infrasauny se stávají běžnou součástí terapeutické léčby i v našem zdravotnictví včetně lázeňského prostředí.

Tetno systém byl nejdříve využíván pouze v oblasti medicíny. V dněšní době infrakabiny používá široká veřejnost. Své místo nacházejí ve zdravotnictví, sportovních klubech, rehabilitačních centrech, kosmetických ústavech, hotelích a domácnostech po celém světě. Systém odpovídá mezinárodnímu bezpečnostnímu standartu.


Finské sauny

Finské sauny.cz vám nabízí kompletní sortiment pro realizaci Vaší domácí nebo komerční sauny.

Finská sauna

Většina našeho sortimentu je tvořena výrobky kvalitní finské značky Harvia sauny. Rozhodnutím koupit saunu od nás volíte produkt který je 60 let testován a má spoustu spokojených zákazníků po celém světě. Kde probíhá výroba našich saun? Výroba sauny bude provedena ve Finském městečku Muurame blízko měta Jyvaskyla.

Finská sauna

Realizace a montáže saun provádíme v celé ČR, v současné době se specializujeme na Brno a Jižní moravu, nově je také otevřena provozovna Finské sauny Praha.


Kontakty
Webové stránky: www.stavbasauny.cz