Jak saunovat

Příprava

Před saunováním se důkladně omyjte mýdlem a v sauně si najděte pro vás pohodlené místo. Optimální teplota v sauně je pro každého individuální.

Délka saunování

U nás se často doporučuje opakovat při saunování třikrát 15 minut. Ve Finsku se to takto nedělá, protože v sauně většinou ani nejsou hodiny.  Měli byste jen naslouchat svému tělu, a to vám řekne, kdy máte dost. Je lepší odejít dřív než později. A ani se nemusíte saunovat třikrát – někomu stačí jednou, někdo si to několikrát zopakuje. Ve výsledku by mělo být saunování individuální záležitostí.

Ochlazování po sauně

K ochlazení můžete použít cokoli, co vám okolí dovolí. V létě se můžete ochladit v jezeře, v zimě ve sprše nebo skokem do sněhu. Jen opravdoví otužilci skáčou do vysekané díry v ledu.

Odpočinek

Nakonec se osprchujte, umyjte si vlasy vodou a osušte se. Zahajte oddechovou část v odpočívárně nebo na pohodlném lehátku. Tělo si zakryjte prostěradlem. Odpočiňte si asi na 30-60 min. Můžete se také natřít krémy nebo oleji. Doporučuje se také klidná procházka na čerstvém vzduchu a relaxace. Tato klidová část po ochlazení se často vynechává a to proto, že chybí místo na odpočinek.

Na co si dát pozor

I přestože sauna uvolňuje, je pro tělo velká zátěž. Proto se nechoďte saunovat, pokud…

  • …jste moc unavení. Člověk by neměl chodit do sauny příliš unavený nebo nevyspalý. Nesmí být přejedený, hladový, žíznivý – měl by se cítit dobře.
  • …máte angínu nebo chřipku. Především nesmí do sauny chodit lidé s virovým nebo bakteriálním onemocněním (angína, chřipka,…). Pro tělo by to byla příliš velká zátěž a nakazil by ostatní. Sauna dále není vhodná pro lidi s onemocněním srdce nebo krevního tlaku.
  • …máte kožní onemocnění. Není vhodné, aby lidé s nakažlivým kožním onemocněním chodili zejména do veřejné sauny.
  • …jsou děti příliš malé na saunování. Saunování malých dětí je riskantní, protože děti neumí vyjádřit svého pocity tak dobře jako dospělí, pokud jde o horko.

Finské sauny

Finské sauny.cz vám nabízí kompletní sortiment pro realizaci Vaší domácí nebo komerční sauny.

Finská sauna

Většina našeho sortimentu je tvořena výrobky kvalitní finské značky Harvia sauny. Rozhodnutím koupit saunu od nás volíte produkt který je 60 let testován a má spoustu spokojených zákazníků po celém světě. Kde probíhá výroba našich saun? Výroba sauny bude provedena ve Finském městečku Muurame blízko měta Jyvaskyla.

Finská sauna

Realizace a montáže saun provádíme v celé ČR, v současné době se specializujeme na Brno a Jižní moravu, nově je také otevřena provozovna Finské sauny Praha.


Kontakty
Webové stránky: www.stavbasauny.cz