Materiály

Obklady

Na stavbu sauny se používá trvanlivé dřevo odolné vůči vysokým teplotám. V ČR se nejčastěji využívají palubky z finského smrku, protože jsou cenově nejdostupnější, s minimálním obsahem pryskyřice a malými suky. Dále je oblíbená kanadská borovice s lehce načervenalým dřevem, cenově dostupné jsou také palubky z  lípy nebo topolu, ten však nevoní.

Na lavice

Na lavice je vhodné použít dřevo s nízkou tepelnou vodivostí. To nejlépe splněje africká vrba abachi, která nepálí, má dlouhou životnost a její dřevo je s oranžovým nádechem, takže na něm není tolik vidět špína. Dřevo v potírně se nesmí napouštět žádnými chemickými prostředky nebo lakovat.

Izolace

Pro izolaci sauny se používá minerální vata nebo PUR pěna. Minerální vata je levnější. V rodinných saunách se používá vata tloušťky 60 - 80 mm. Vata se potom musí překrýt alu fólií a spoje utěsnit alu páskou. PUR desky mají mnohem lepší izolační vlastnosti, proto stačí 30 mm. Tyto desky mívají na sobě alu fólii, proto stačí přelepit pouze spoje alu páskou.

Doplňky

Do potírny se nedávají žádné kovové detaily, kliky dveří a panty. Jsou-li nezbytné, zakrývají se dřevěnými laťkami. Stěny kolem kamen jsou z bezpěčnostních důvovů vyzděné cihlami.


Finské sauny

Finské sauny.cz vám nabízí kompletní sortiment pro realizaci Vaší domácí nebo komerční sauny.

Finská sauna

Většina našeho sortimentu je tvořena výrobky kvalitní finské značky Harvia sauny. Rozhodnutím koupit saunu od nás volíte produkt který je 60 let testován a má spoustu spokojených zákazníků po celém světě. Kde probíhá výroba našich saun? Výroba sauny bude provedena ve Finském městečku Muurame blízko měta Jyvaskyla.

Finská sauna

Realizace a montáže saun provádíme v celé ČR, v současné době se specializujeme na Brno a Jižní moravu, nově je také otevřena provozovna Finské sauny Praha.


Kontakty
Webové stránky: www.stavbasauny.cz